• Úvod
 • >>
 • ENERGIA Rocket
 • >>
 • pánské hodinky Vostok-Europe ENERGIA Rocket Stainless steel line NH35/575A279

pánské hodinky Vostok-Europe ENERGIA Rocket Stainless steel line NH35/575A279

logo

pánské hodinky Vostok-Europe s mechanickým strojkem s automatickým nátahem

19 950 Kč

+421 908 924 093

, , , , , , , , , , , , , ,

Špecifikácia

Pouzdro:

Průměr: 48 mm

Výška: 17,50 mm

Váha: 170 g

Material: ušlechtilá nerezová ocel

Tichý timer: součástí pouzdra je jednosměrně otočná luneta s funkcí tichého timeru, který odpočítává čas v rozsahu 60 minut. Malý trojúhelník s triciovou ampulkou nastavte proti minutové ručičce a začněte odpočítávat čas. Podle minut na otočné lunetě, proti které minutová ručička ukazuje, můžete určit, kolik času uběhlo od startu odpočítávání. Důležité časové intervaly jsou pro lepší orientaci označeny farebně. Tichý timer najde své uplatnění při měření času přednášek nebo prezentací, když máte přesně stanovený čas pro svůj přispěvek, nebo při potápění pro stanovení času, který již uplynul od momentu ponoru.

Heliový ventil: automatický heliový ventil je umístěn na levé straně pouzdra a pracuje na principu rozdílu tlaků v hodinkách a venkovním prostředí. V momentě, kdy tenhle rozdíl dosáhne istou hranici, ventil sa automaticky pootevře a uvolní tlak v hodinkách.

Šroubovací korunka:

Šroubovací korunka pomáhá zajistit požadovanou vodotěsnost. Při nastavení času a data, nebo za účelem ručního natažení strojku, je nutné korunku vyšroubovat. Následně je možné strojek ručně natáhnout. Manuální nátah se používá, když byli hodinky delší dobu v klidu a zastavily se, nebo když jsou nošeny počas dne jenom krátce a strojek se nemůže dostatečně natáhnout.

Nařizování datumu: korunku vytáhněte do polohy č. 1 a nastavte požadovaný datum. Datum nastavujte vždy o den později než datum, které potřebujete nastavit – např., pro datumu 7. listopadu zvolte datum 6. listopadu.

Nařizování času: korunku vytáhnout do polohy 2 a otáčením korunky nastavte správný čas. Jen tenhle postup Vám garantuje, že jste nastavili 10:00 hodin, ne 22:00, a že datum se změní o půlnoci a ne v poledne. Tenhle postup je obzvlášť dúležitý pro nařizování času, když hodinky nemají ukazatel času 24 hodin.

Číselník:

 Ciferník je gilišírovaný ve tvaru paprsků. Tríciové trubky (GTLS elements): Na ciferníku je umístěno 18 tríciových trubek, které napomáhají lepší orientaci v noci nebo v tmavé místnosti bez světla. 2 trubky jsou umístěny na hodinové ručičce, jedna trubka na minutové a 1 na vteřinové ručičce, 13 trubek je na indexech ciferníku a jedna je v safírové ampuli na otočné lunetě. Tríciové trubky svítí 24 hodin denně na rozdíl od luminiscence, která svítí jen 1-2 hodiny po nasvícení přirozeným nebo umělým světlem.

Řemínek:

Hodinky se dodávají na koženém řemínku s náhradním silikonovým řemínkem. Řemínky se velmi snadno mění pomocí šroubováku, který se dodává spolu s hodinkami v boxu. Silikonový řemínek je určen pro používání hodinek ve vodě, při plavání nebo potápění. Kožený řemínek by se v takovém případě znehodnotil. Z uvedeného důvodu výrobce dodává hodinky na koženém i silikonovém řemínku spolu s nářadím na snadnou výměnu řemínků. Silikonový řemínek je velmi příjemný při kontaktu s pokožkou a díky své speciální chemické struktuře má jedinečné vlastnosti ve srovnání s jinými přírodními materiály. a je mimořádně odolný vůči vnějším vlivům:

 • je pružný a zároveň pevný
 • je netoxický a biokompatibilní s lidskou kůží
 • odolný vůči UV záření, ozónu, mořské vodě, zvýšené vlhkosti
 • je tepelně odolný vůči nízkým i vysokým teplotám a zachovává si svůj tvar

Hodinky se dodávají v novém 10 ATM vodotěsném boxu s náhradním kaučukovým řemínkem, šroubovákem, záruční knížkou s razítkem oficiálního dovozce pro Slovensko a Čechy a dokladem o zkoušce vodotěsnosti od výrobce. Hmotnost prázdného boxu je 1,12 kg a rozměry jsou 23 x 23,5 cm. Hmotnost celého komplektu je 1,33 kg. Box lze snadno změnit na sběratelský box pro 4 hodinky, 4 náhradní řemínky a šroubovák.

 • strojek: mechanický s automatickým nátahem  NH35
 • pouzdro:- průměr: 48,00 mm 
                - výška: 17,50 mm
                - materiál: ušlechtilá nerezová ocel
 • sklo: minerální tvrzené sklo K1 s antireflexní úpravou
 • zadní víčko: průhledné
 • řemínek: kožený, silikonový
 • šířka řemínku: 26 mm
 • vodotěsnosť: 30 ATM
 • funkce: hodiny, minuty, vteřiny, datumovka, tichý timer, heliový ventil
 • osvětlení číselníku: tricium, 18 triciových kapslí: 13 ks na ciferníku, 4 ks na třech ručičkách a 1 ks na otočné lunetě
 • balení: vodotěsný box XL 10 ATM s náhradním silikonovým řemínkem a šroubovákem, záruční knížka, doklad výrobce o zkoušce vodotěsnosti. Box také může plnit funkci úložného prostoru pro 4ks hodinek a náhradní řemínky